2.Mistrovské utkání: 17.8.2014 (hř. Kutná Hora, tráva)

Kutná Hora – Ml.dorost     0:6 (0:1)

G: Procházka 3, Hrubý, Matoušek, Chalupecký

Sestava:
Glogar – Kejha, Čipera, Mašek, Počepický –  Křížek (41.Klíma), Matoušek, Hrubý, Žirovnický (62.Chalupecký) – Souček (50.Šach), Procházka

K druhému zápasu podzimní části jsme cestovali do Kutné Hory. Domácí v první kole vysoko prohráli, a tak jsme s napětím čekali, jestli opravdu budou slabší, nebo jestli to pouze byla nějaká momentální krizová situace. Při pohledu do zápisu o utkání byla ovšem situace o dost jasnější, protože domácí nastoupili s velmi mladým týmem, který byl doplněn i několika žáky. Několik našich kluků opět nastoupilo i v zápase staršího dorostu, ale u soupeře byla situace podobná. Z důvodu dovolené nám ovšem chyběli tři kluci, kteří minule hráli v základní sestavě (J.Lhota, M.Novák F.Dřevojan). Absenci brankáře jsme vyřešili jednoduše, když náš zápas odchytal T.Glogar (r.98), který jinak chytá jen za starší dorost. Pozitivem bylo, že byl pro tento zápas k dispozici i L.Matoušek, který v prvním utkání citelně chyběl.

Zatímco minulý týden se prvních dvacet minut hrálo spíše opatrně z obou dvou stran, tak tentokrát jsme se pokusili o rychlý nástup a snažili jsme se útočit hned od začátku. Tato taktika nám celkem vycházela, ale naše akce často zastavovala nepřesná přihrávka a ještě častěji praporek pomezního rozhodčího, který nám za první poločas odmával snad 15 ofsajdů. Soupeř ovšem v úvodu působil kompaktním dojmem a nepouštěl nás do úplného náporu, i když šance přicházeli téměř výhradně na naší straně. V 3.minutě nebezpečně vystřelil T.Procházka, ale mířil těsně vedle. V 14.minutě zahrozili i domácí, když nehlídaný hráč hlavičkoval po rohu těsně nad. V 19.minutě se do obrovské šance dostal T.Souček, který se ocitl za domácí obranou, jenže zakončil jen střelou do boční sítě. V 20.minutě krásně zatáhl míč  přes několik hráčů L.Matoušek a přihrál na nabíhajícího J.Žirovnického, který ovšem přestřelil. Hned o minutu později těžil stejný hráč z akce T.Procházky, ale jeho střela tentokrát skončila na tyčce. V 32.minutě jsme se dočkali zaslouženého vedení, když si J.Hrubý krásně narazil s J.Maškem a prostřelil vybíhajícího brankáře – 0:1. V poslední minutě první části neproměnil další příležitost J.Žirovnický.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit ještě aktivněji a s větším pohybem. Cílem bylo mladé domácí mužstvo unavit a následně definitivně rozhodnout o našem vítězství. O poločase se na hřiště dostal J.Klíma, který vystřídal V.Křížka. V 50.minutě jsme vybojovali roh, ale ještě před jeho zahráním se na hřiště poprvé v dresu Sedlčan dostal i M.Šach, který nahradil T.Součka. Střídající hráč si naběhl na zadní tyč, ale nakonec se ani vůbec nemusel dotknout balonu a už jsme vedli 0:2. L.Matouškovi se totiž podařilo vstřelit branku přímo z rozehrávky rohového kopu. V 52.minutě další dobrá šance T.Procházky, které scházelo lepší zakončení. V 55.minutě si do uličky pěkně naběhl J.Klíma, míč dostal ideálně do běhu, ale vybíhajícího brankáře neprostřelil. V těchto chvíli už na hřišti prakticky existovalo pouze jedno mužstvo, protože domácím docházeli síly a valil se na ně jeden útok za druhým. V 56.minutě po dalším rohu nastal ve vápně Kutné Hory velký závar, který vyřešil T.Procházka tvrdou střelou a zvýšil na 0:3. V 57.minutě nádherná střela L.Matouška z 25 metrů do břevna a dorážka T.Procházky ve vyložené šanci nad. V 62.minutě se na hřiště dostal i poslední náhradník, když J.Žirovnického nahradil A.Chalupecký. A znovu se jednalo o velmi podařené střídání, protože hned o minutu později se tento hráč zblízka gólově prosadil, když mu krásně míč před prázdnou branku připravil T.Procházka – 0:4. V 66.minutě zvýšil po individuální akci ze strany aktivní T.Procházka – 0:5.  V 71.minutě netrefil zblízka A.Chalupecký odkrytou branku. Konečnou podobu výsledku dal v 79.minutě opět T.Procházka, když mu před prázdnou branku nahrál po krásném náběhu M.Kejha a Tomáš tak zkompletoval hattrick – 0:6. Za předvedený výkon si zaslouží pochvalu celé družstvo, ale vyzdvihnout musím T.Procházku, který tři branky vstřelil a na jednu další nahrál. Příští týden hrajeme v neděli doma s Nymburkem. Ovšem už v sobotu (10:15 hod) do své soutěže vstoupí i naše „béčko“, což je společný dorost Dublovice-Sedlčany a v prvním kole okresního přeboru hostí na domácím hřišti v Dublovicích dalšího nováčka soutěže Narysov. Nominaci na oba dva zápasy se dozvíte v pátek na tréninku.