6.Mistrovské utkání: 13.9.2014 (hř. Újezd, Praha 4 - UMT)

Kunice – Ml.dorost   2:4 (1:1)

G: Matoušek, Stibor, Křížek, Mašek (p)

Sestava:
Dřevojan – Vlásek, Čipera, Mašek, Počepický –  Míka (47.Kejha), Matoušek, Klíma (51.Hofman), Žirovnický –  T.Procházka (61.Křížek), Souček (51.Stibor)

V 6.kole jsme letos poprvé nastupovali do zápasu jako vedoucí celek tabulky. Ovšem již tradičně se před utkáním s Kunicemi něco neobvyklého muselo řešit. Tentokrát to byla změna hřiště, protože plocha v Kunicích byla po vytrvalém dešti nezpůsobilá. Nakonec jsme zápas odehráli na „umělce“ v okrajové části Prahy (Újezd).

Se sestavou měl tentokrát velké problémy hlavně náš starší dorost, protože mu chybělo celkem šest hráčů. Se situací se ovšem vypořádal velmi dobře a za pomoci několika mladších odehrál vyrovnaný zápas a nakonec nešťastně podlehl 0:1 z penalty. Tento fakt samozřejmě výrazně ovlivnil i naší sestavu a hráči se průběžně museli vystřídat podle únavy z předešlého utkání. První minuty nám ovšem vyšly skvěle, když L.Matoušek hned v 2.minutě vystihl vhozený aut směrem dozadu. Míč obránci sebral a prodral se až do zakončení, kde se nemýlil – 0:1. V 18.minutě se na pravé straně dobře uvolnil T.Souček a nahrál na nabíhajícího L.Matouška, jehož střelu brankář vyrazil na roh. V 23.minutě přišlo další nebezpečné zakončení L.Matouška po akci T.Procházky. V 29.minutě zahrozili domácí a střela Kunického útočníka skončila jen těsně mimo. Když už se zdálo, že se první část v poklidu dohraje, tak přišla zbytečná chyba v naší rozehrávce, následoval faul a trestný kop. Při jeho exekuci měl domácí hráč obrovské štěstí a tečovaná střela zapadla pod břevno naší branky – 1:1. Poločasový stav bohužel nenaznačoval průběh hry, protože v první části jsme byli lepším týmem, a tak jsme do druhého poločasu šli s jasným cílem utkání zvrátit na naší stranu.

Pořádnou trhlinu dostal náš plán hned ve 41.minutě, kdy F.Dřevojan hrubě chyboval a pustil za svá záda střelu z velké dálky – 2:1. Naštěstí nakonec nebyl tento fakt rozhodující. V 47.minutě došlo k prvnímu střídání v našem týmu,  když místo D.Míky přišel M.Kejha (znovu odehrál celý zápas za starší) a v tuto chvíli jsme na hřišti měli kompletní zálohu složenou z hráčů, kteří před sezónou přišli ze žáků. V 50.minutě zahrával L.Matoušek trestný kop na zadní tyč, kde nabíhal M.Kejha, ale míč skončil jen na tyči. V 51.minutě ze hřiště odešli J.Klíma a T.Souček, které nahradili F.Stibor a F.Hofman. V 53.minutě právě střídající F.Stibor vyrovnal na 2:2, když brance předcházel centr T.Procházky a prodloužení L.Matouška. V 60.minutě se k obrovskému sólu z hloubky naší poloviny nadechl J.Žirovnický, který se prokličkoval až před brankáře, ale naprosto selhal v koncovce. Jeho první slabou střelu brankář vyrazil a nepřesná byla i dorážka. V 61.minutě se na levé straně objevil zcela sám F.Stibor, ale brankář jeho tvrdé zakončení vyrazil. V téže minutě jsme naposledy vystřídali, když T.Procházku nahradil V.Křížek. Hned v následující minutě se i toto střídání ukázalo jako dobrý tah, protože právě V.Křížek se hlavou po rohovém kopu L.Matouška prosadil a svojí první brankou v krajském přeboru nás poslal do vedení 2:3. V 65.minutě vychytal další dobrou šanci (M.Kejha) domácí brankář. V 66.minutě nejdříve vyrazil F.Dřevojan nebezpečnou střelu na roh a o minutu později dokonce Kunice nastřelili břevno! V úplně poslední minutě podnikl  skvělý ofenzivní výpad F.Hofman, kterého až za cenu faulu zastavil brankář Kunic. Nařízenou penaltu s přehledem  proměnil J.Mašek a stanovil konečný výsledek na 2:4.

Kluky musím pochválit za předvedenou bojovnost, když ukázali že chtějí vyhrávat a otočili nepříznivě se vyvíjející zápas. Z jednotlivců bych vyzdvihl tentokrát výkon stoperské dvojice T.Čipera - J.Mašek a dále středního záložníka L.Matouška. Velmi dobře tentokrát zahráli všichni střídající hráči, kteří hru oživili a výrazně se podíleli na obratu ve skóre.

V příštím kole hostíme v neděli 21.září na domácím stadionu okresního rivala Spartak Příbram a bude se hrát utkání prvního a druhého mužstva tabulky.