28.Mistrovské utkání: 31.5.2014 (hř. Čáslav UMT)

G: Hofman

ŽK: T.Procházka, Vlk

Sestava:
Dřevojan – J.Novák, M.Novák, Krotil, Štemberk (41.Stibor) – Vlásek (41.Slunečko), Hrubý (41.Pešek), M.Procházka, T.Procházka – Vlk (41.Hofman), Rataj (34.Hron)

Po minulém kole, kdy jsme se střetli s vedoucím Benešovem nás opět čekal těžký soupeř, když tentokrát jsme hráli v Čáslavi (2.místo). Utkání se samozřejmě hrálo na umělé trávě,což už je u tohoto soupeře zvykem a nám to vyložené nevyhovuje. Ovšem tentokrát se ukázalo, že když se daří a klukům se chce bojovat, tak i za těchto podmínek a proti takhle těžkému soupeři jsou schopni odehrát vynikající zápas. Hned od úvodních minut bylo na hřišti znát, že se potkala dvě mužstva z vrchu tabulky a hrálo se s velkým nasazením. Mírnou převahu jsme si dokonce překvapivě dokázali vytvořit my, ale bohužel z toho nepramenila žádná šance. V 10.minutě naopak udeřilo na druhé straně, když domácí hráč po rohovém kopu vyskočil nejvýše a poslal Čáslav hlavou do vedení – 0:1. V dalším průběhu se opět hrálo hlavně ve středu pole jen s náznaky nebezpečných situací na obou dvou stranách. V 23.minutě se domácí dostali do dvoubrankového vedení, když se čáslavskému útočníkovi podařila náhodně, ale krásně, trefit „šibenice“ naší branky – 0:2.  O dvě minuty později mohlo být sníženo, když M.Novák dobře vyvezl míč, nahrál na volného T.Procházku, který si míč připravil na střelu pravou nohou, ale bohužel naší radost zkazila tyčka! V 27.minutě po nenápadné střele zvonila i tyčka naší branky! V 34.minutě musel pro zranění prstu střídat J.Rataj, kterého nahradil F.Hron.  Těsně před poločasem vyrobil velkou chybu v rozehrávce M.Novák, ale Čáslav naštěstí šanci nevyužila.

O poločasové přestávce jsme opět vystřídali všechny zbývající náhradníky, aby každý měl možnost si zahrát větší časový úsek, protože příliš neuznávám střídání stylem, že někoho vezu přes půl kraje a potom ho tam dám na pět minut. První poločas se nám herně povedl, a tak jsme šli do druhé části s odhodláním ještě se pokusit s výsledkem něco udělat. Začátek se nám povedl a hned v 42.minutě se v šanci ocitl střídající L.Slunečko, ale mířil těsně vedle.  V 47.minutě zahrozili z brejku i domácí, ovšem na dobře chytajícího F.Dřevojana si nepřišli. V 52.minutě pohotově zakončoval F.Hron a míč skončil těsně nad. V 54.minutě jsme se dočkali zaslouženého snížení, když M.Procházka poslal přízemní centr před branku a F.Hofman předvedl skvělý důraz a míč protlačil v pádu do branky – 1:2. V 56.minutě ukázal svoji rychlost F.Hron, který po pravé straně všem utekl, poradil si i s vybíhajícím gólmanem (až u pomezní čáry), ale ve vápně bohužel neměl nikoho naběhnutého, a tak z akce nic nebylo, protože hostující obránci se vrátili. V 69.minutě se v dobré příležitosti ocitl T.Procházka, ale bohužel neuspěl. V závěrečných minutách jsme si dokázali vytvořit velký tlak, z kterého pramenilo i několik dobrých trestných kopů. Ten úplně poslední zahrával z 20 metrů F.Stibor, míč se odrazil ve vápně k T.Procházkovi a ten měl v 69.minutě na noze vyrovnání, ale bohužel ani tentokrát svojí střeleckou smůlu v tomto zápase neprotrhl. Velmi kvalitní utkání tedy skončilo výhrou domácích 2:1, když k remíze, která by průběhu odpovídala, jsme měli velmi blízko. I přes naší prohru toto utkání hodnotíme velmi pozitivně a nebojím se říct, že se jednalo letos o jeden z našich nejlepších výkonů. Na hřišti se tentokrát nenašel hráč, kterému by se výrazně nedařilo. Několik jmen, kteří zahráli velmi dobře přesto musím zmínit. Výborný zápas odehrál M.Novák (až na jedno zaváhání v rozehrávce), M.Procházka, V.Krotil, F.Hron a na pozici útočníka v druhé části také T.Procházka.