06.05.2013 07:09

Mistrovské utkání: 5.5.2013 – 24.kolo

Čáslav – Ml.dorost     11:0 (8:0)

Janoušek – Štemberk, Skalický, J.Novák (41.Němec), Delijannis – Hofman, Otradovec, Lípa, Slunečko – Tomášek, Kopka

Zápas, na který bude nejlepší rychle zapomenout. K utkání proti z nejlepších týmů soutěže jsme nastoupili bez několika opor naší sestavy a především bez brankáře a stopera! Náš plán pokusit se co nejdéle držet domácí od naší branky vzal za své hned ve 2.minutě a Čáslav vedla 1:0. V následujících minutách se naše obraná hra naprosto zhroutila a skóre nepříjemně narůstalo až na poločasových 8:0. Nutno říci, že většina branek byla naprosto zbytečných a v zápase, kde by jsme měli jen o něco obvyklejší sestavu by nepadly. Někteří hráči začali hrát až příliš na sebe, z čehož pramenilo mnoho zbytečných chyb a dalším problémem je přístup některých kluků v situaci, kdy se nedaří a teďka mam na mysli hlavně chování na hřišti, kdy dojde ke ztrátě chuti hrát a spíše se hledají chyby u všech okolo. Už v průběhu první části jsem několikrát musel naše rozestavení měnit a v poločase ještě došlo ke střídání, když J.Nováka nahradil D.Němec. Tím pádem se změnilo i obsazení obrany a nutno říci, že hra směrem dozadu dostala v druhé části větší řád a zlepšila se. V druhé části už se  hrálo spíše stylem nahoru-dolu, protože domácí hráči si všichni chtěli zaútočit, čímž se pro nás otevírali zajímavé prostory pro rychlé brejky. Bohužel žádný z nich se nám nepodařil přetavit alespoň v čestný úspěch. Čáslav už se střelecky prosadila pouze 3x, a tak zápas skončil naší prohrou 11:0.  Bohužel se ukázalo, že bez brankáře se hrát nedá, čímž ovšem vůbec neshazuji vinu na J.Janouška, kterého naopak musím pochválit za to, že zápas odchytal a navíc předvedl i několik dobrých zákroků. Z dalších hráčů musím vyzdvihnout výkon staršího žáka F.Hofmana, který byl v našem dresu nejlepší, i přesto že musel během zápasu vystřídat několik postů. Kvalitní práci odvedl také L.Tomášek, který navíc velmi dobře zahrál za starší dorost a navázal na dobrý výkon z Mnichova Hradiště. Když si to shrneme, tak jsem měl k dispozici pouze 12 lidí (chybělo 5 hráčů základní sestavy), takže možnost něco měnit bohužel naprosto minimální. V příštím kole zajíždíme na hřiště vedoucího Benešova a nezbývá než věřit, že se většina kluků dá do pořádku a odehrajeme kvalitní zápas.