Březnice - Dublovice/Sedlčany "B" 2:3 (1:1)

11.Mistrovské utkání: 29.3.2015 (hř. Březnice)

Březnice – Dublovice/Sedlčany “B“ 2:3 (1:1)

G: Nejedlý, Delijannis, Novák

Jankovský – Nejedlý, P.Procházka, Pešička, Delijannis – Šebek, Pešek, Kopka, Vybíral –  J.Novák, Tomášek

střídali hokejově: Vlk, Žirovnický

Po dlouhé zimní přestávce čekalo první jarní utkání naše „béčko“, které je spojené s Dublovicemi. Jednalo se o předehrávku 17.kola. K utkání do Březnice odjelo „béčko“ s 13 hráči. Podzimní zápasy přinesli dva naprosto rozdílné výsledky (5:1 a 1:5), a tak jsme nyní doufali, že navážeme spíše na výhru z úvodu soutěže. Zároveň se jednalo o přímý souboj o druhou pozici v tabulce, když jsme po podzimu měli shodně 21 bodů. Od začátku utkání bylo vidět, že se potkala dvě vyrovnaná mužstva a útoky se přelévaly z jedné strany na druhou. Bohužel z naší strany většinou končily na nepřesné předfinální a někdy i finální přihrávce. Přesto jsme v 7.minutě mohli jít do vedení, ale pěkné nůžky V.Kopky brankář nakonec zkrotil. V následujících minutách si domácí tým dokázal vytvořil dvě obrovské šance, ale jednou skvěle zasáhl J.Jankovský a v druhém případě útočník mířil těsně vedle. V 25.minutě se k velkému „sólu“ skoro přes celé hřiště odhodlal J.Nejedlý a jeho pěkná akce skončila brankou – 0:1. V dalším průběhu hry si opět Březnice vytvořila několik šancí, ale koncovka se naštěstí nedařila. Když už se zdálo, že do kabin půjdeme s těsným vedením, tak soupeř z přísně nařízené penalty srovnal v 44.minutě na 1:1.

Kluky ovšem tento moment nezlomil a naopak šli do druhého poločasu s odhodláním vrátit vedení na naší stranu. V 55.minutě už jsme opět vedli, když V.Kopka vyslal do samostatného úniku J.Nováka a ten zkušeně prostřelil vyběhnuvšího brankáře – 1:2. V 70.minutě se nám navíc podařilo zvýšit na 1:3, když se dobrým dohráním akce J.Peška prosadil N.Delijannis. V 80.minutě spálila Březnice během chvilky dvě naprosto vyložené brankové příležitosti. Když už se zdálo, že v klidu dokráčíme k prvnímu vítězství, tak domácí tým v 84.minutě ještě šťastně snížil na 2:3. Hned o minutu později mohl dát definitivní razítko na naší výhru J.Pešek, ale svůj pěkný individuální průnik zakončil střelou těsně vedle. Nakonec se nám podařilo závěrečný tlak Březnice přežít a do tabulky si připsat první jarní výhru. Našim nejlepším hráčem byl tentokrát J.Nejedlý, který kraloval v obraně a navíc ještě přidal gólový příspěvek. Potěšitelné byly také výkony J.Pešičky a D.Šebka, kteří dlouho nehráli a opět začali. Celkově musím ovšem pochválit celý tým, který ukázal, že ikdyž to třeba nejde úplně fotbalově, tak dokáže přesto o výhru zabojovat.