20.Mistrovské utkání: 6.4.2013 (hř. Brandýs nad Labem)

Brandýs-Boleslav – Ml.dorost 0:7 (0:3)

G: Květ 3, Hrubý 2, J.Novák, Valenta

Sestava:
Dřevojan – Vlásek, M.Novák, Krotil (60.Hofman), J.Novák – T.Procházka (60.Sirotek), Lhota, Květ, Hrubý – Míka (51.Valenta), Souček (41.Pešek)

Do Brandýse jsme se vypravili ve velmi oslabené sestavě, protože mnoho hráčů postihla nemoc, případně zranění. Naštěstí několik mladších už v současné době hraje pravidelně za starší dorost, takže nám mohli vypomoci (Sirotek, Hofman, Valenta). Velkou premiéru si v tomto zápase odbyl také Tomáš Souček, který nastoupil v krajském přeboru vůbec poprvé a svou roli zvládl dobře. Na druhou stranu je potřeba říci, že letos poprvé s námi jel Roman Květ, který má vyřízený střídavý start v Příbrami, a jak se později ukázalo, tak to byl rozdílový hráč v tomto utkání.

Zápas začal opatrně z obou dvou stran a v prvních deseti minutách se toho příliš neodehrálo. V dalším průběhu utkání už ovšem na hřišti existovalo prakticky pouze jedno mužstvo a bylo jen otázkou o kolik branek se nám podaří zvítězit. V 10.minutě přišla chyba v rozehrávce domácích a D.Míka ve velké šanci nechal vyniknout domácího brankáře. V 11.minutě se poprvé měnilo skóre, když se po přistrčení od D.Míky střelou k tyči prosadil R.Květ – 0:1. Ve 13.minutě stejný hráč vystihl rozehrávku domácích a samostatný únik zakončil kličkou na brankáře – 0:2. V 19.minutě přenesl hru J.Novák krásným centrem na T.Procházku, který nic nevymýšlel a jeho střelu zastavilo až břevno. V 20.minutě se po pěkné kombinaci až před brankáře dostal J.Hrubý, ale mířil jen  do strážce domácí branky. V 35.minutě naběhl do vápna z pozice levého obránce J.Novák a přesně zakončil po přihrávce od R.Květa – 0:3. V 36.minutě ještě běžel D.Míka zcela sám na domácí branku, kterou ovšem trestuhodně přestřelil.

Náš tlak nepolevil ani po přestávce a opět se hrálo hlavně na polovině domácích. V 45.minutě zvýšil střelou k tyči J.Hrubý, když mu asistoval D.Míka – 0:4. V 47.minutě zahrozil i soupeře, ale rychlý brejk skvěle zlikvidoval náš brankář. V 61.minutě dovršil svůj hattrick Roman Květ – 0:6. V dalším průběhu jsme měli ještě několik šancí, ale všechny skončili naší špatnou koncovkou, či výborným zákrokem domácího brankáře. Jasným příkladem našeho špatného zakončení byla 72.minuta, kdy se J.Lhota krásně prokličkoval až před brankáře Brandýsa a ve chvíli, kdy si mohl vybrat, jak navýší náš náskok, tak vystřelil slabě přímo do něj. V 75.minutě dal po individuální akci konečnou podobu výsledku M.Valenta – 0:7.

V utkání jsme soupeře jasně přehráli a dobrém výkonu zaslouženě zvítězili. Na druhou stranu je potřeba znovu připomenout, že velkou měrou se na tom podílel svou přítomností R.Květ, kterým byl jednoznačně naším nejlepším hráčem.