6.kolo KPMD: Ml.dorost - FK Říčany 4:2 (3:1)

6. mistrovské utkání: 4.10.2015 (hřiště: Tatran)

Ml.dorost - Říčany       4:2 (3:1)

G: Kejha, Počepický, Žirovnický, M.Bláha

Čapek – Hrbek, Glogar, Počepický, Kejha – Plachý (61.Křížek), M.Bláha, Žirovnický (56.Bartoš), Čipera – Nováček, Voslář (47.Kopp)

Stejně jako ve starším, tak i zde Říčany patří prozatím ke špičce tabulky, a tak se očekával velký boj.  Kluci k začátku utkání přistoupili zodpovědně a soupeře dokázali zatlačit. Hned ve 2.minutě mohl hlavou uspět M.Kejha, ale jeho zakočení hlavou po rohu skončilo těsně vedle. V 3.minutě ovšem přišla komplikace, když se do útoku vydal i soupeř a střelou pod břevnou dokázal změnit skóre na 0:1. Kluky to ovšem vůbec nepoložilo a dál se snažili o svojí hru, z které pramenilo mnoho šancí. V 7.minutě velkou šanci D.Vosláře zlikvidoval brnakář, ale následnou střelu M.Bláhy už nechytil – 1:1. V 9.minutě pěkně levou vystřelil J.Žirovnický . V 10.minutě vychtal D.Vosláře opět hostující brankář. V 14.minutě po chybě v naší rozehrávce mohlo být srovnáno, ale naštěstí útočník Říčan zamířil těsně vedle. V 15.minutě obrátil skóre na naší stranu J.Žirovnický, který se prosadil opakovanou střelou – 2:1.  V 22.minutě našel přetažený roh D.Vosláře na zadní tyči osamoceného M.Kejhu a ten hlavou zvýšil na 3:1.  Bohužel tato branka naše kluky uklidnila a úplně přestali hrát. Průběh se vyrovnal a bojovalo se hlavně o střed hřiště. Navýšit vedení jsme ještě mohli v úplném závěru první části, ale jak samostatný průnik D.Vosláře, tak  velká šance J.Plachého po rohu už branku nepřinesly.  V 47.minutě D.Vosláře nahradil R.Kopp a  v 56.minutě vystřídal J.Bartoš za lehce zraněného J.Žirovnického. V 58.minutě šance Říčan, ale zakončení opět těsně vedle. V 61.minutě přišlo naše poslední střídání: J.Plachý – V.Křížek. V 67.minutě byl jeden z hostujících hráčů vyloučen za hrubé urážky rozhodčího. V 71.minutě se střelecky prosadil M.Počepický, který si naběhl do vápna a pěknou střelou zakončil akci M.Bláhy – 4:1. V 75.minutě vystřelil z dálky V.Křížek a míč se zastavil až o břevno. V úplně poslední minutě se Říčanům ještě podařilo zkorigovat na 4:2, když náš brankář podcenil trestný kop z uctivé vzdálenosti. Celkově kluci odvedli dobrý výkon, za který si vítězství jednoznačně zasloužili, ale je potřeba říci, že dobrou hrou se prezentovali v prvních 25 minutách a potom až úplném závěru, když hosté hráli oslabeni o vyloučeného kluka.