23.kolo KPSD: N.Strašecí - St.dorost 3:2

23. mistrovské utkání: 22.5.2016 (hřiště: Nové Strašecí – tráva)

Nové Strašecí – St.dorost   3:2 (0:1)
G: Valenta, Hrubý

Hladký – Štemberk, Hofman (75.Křížek), Stibor (67.Plachý), M.Novák – Sirotek, Lhota, Otradovec, Valenta – Hrubý, Voslář (46.Bláha)

Předposlední kolo základní skupiny se hrálo pro nás v kritickém termínu, tedy den po pochodu Praha-Prčice. Bohužel i v letošním roce někteří kluci vyrazili a na jejich výkonu to bylo znát, čímž samozřejmě nejvíce „potopili“ spoluhráče, kteří chtěli odehrát kvalitní utkání. Zároveň je ovšem nutno říci, že ani tentokrát jsme neodjeli zdaleka kompletní a mužstvo jsme museli doplnit i mladšími. Hned úvodní minuty ukázali, jak bude zápas probíhat. My jsme se snažili o rozehrávku a kombinační hru, zatímco soupeř se spoléhal na dlouhé nákopy. Ve 4.minutě se do dobré pozice dostával D.Voslář, ale nepodařilo se mu přehodit brankáře. V 6.minutě zahrozili domácí, když nenápadná hlavička z hranice vápna skončila na břevně. O minutu později výborně vystihl M.Valenta soupeřovu rozehrávku, ale sám před brankářem neuspěl. V 21.minutě se nejdříve ve vyložené příležitosti objevil J.Lhota a následně dorážel z dobré pozice J.Hrubý. V 29.minutě domácím vyšel jeden z dlouhých nákopů za obranu a situaci musel řešit dobrým zákrokem D.Hladký v naší brance. V 37.minutě přišla první změna skóre. F.Stibor pěkně uvolnil M.Valentu ve vápně a ten prostřelil brankáře – 0:1. Celkově byl výkon v prvním poločase velmi slušný, ale chybělo více vstřelených branek. V 47.minutě se do vápna dostal M.Valenta, ale doslova se utopil v kličkách. O chvíli později hlavičkoval po rohu F.Hofman těsně vedle. V 55.minutě přišla situace, která naprosto změnila průběh utkání. Domácím se podařilo srovnat na 1:1, když využili né příliš dobrého výběhu našeho brankáře. Od této chvíle začalo na hřišti kralovat domácí mužstvo a na některých našich hráčích se naplno projevil špatný přístup z předchozího dne. Více než hře se začali věnovat různým dohadům, přestali se vracet apod. V 59.minutě dostal F.Hofman zbytečnou žlutou za protesty. V 65.minutě se domácí po rychlé akci ujali vedení 2:1. V 74.minutě další akce do naší rozhozené obrany a bylo to 3:1. V 81.minutě ještě individuálně snížil J.Hrubý na 3:2, ale to bylo z naší strany vše. V úplném závěru ještě obdržel M.Štemberk žlutou kartu. Celkově musíme toto utkání hodnotit jako nepovedené, a to hlavně z již výše uvedených důvodů. Na druhou stranu výkon v první části byl velmi kvalitní, a stačilo lepší řešení finální fáze, abychom si vytvořili dostatečný náskok.