15.kolo KPMD: Ml.dorost - Kr.Dvůr 5:0 (0:0)

15. mistrovské utkání: 3.4.2016 (hřiště: Tatran)

Ml.dorost – Kr.Dvůr     5:0 (0:0)
G: Nováček, Čejda, Voslář, Kopp, Žirovnický

L.Dřevojan – Hrbek, Kouklík, Počepický, Machovský – Křížek (41.Klíma), Bláha, Čapek (62.Plachý), Čejda (48.Žirovnický) – Nováček (45.Kopp), Voslář (56.Bartoš)

Po dost nepodařeném výkonu v Tuchlovicích se čekalo, jak se mladším tentokrát bude dařit. Bohužel první poločas byl opět špatný a hra byla podobná minulému kolu. Ovšem tentokrát s tím rozdílem, že soupeř hrál staticky, čemuž jsme se přizpůsobili a bylo to zcela bez pohybu. Územní převahu jsme sice měli jasnou, ale to bylo způsobeno hlavně špatnou hrou hostů. Přestože naše hra nebyla dobrá, tak jsme mohli vstřelit několik branek. Především T.Nováček, který třikrát zakončoval sám před brankářem. V dobré pozici neuspěl i A.Čapek a střela M.Bláhy šla těsně vedle. Vstup do druhé části se naštěstí vyvedl a naše více než dvouhodinové čekání na vstřelení branky ukončil v 41.minutě T.Nováček. Další branky na sebe nenechali dlouho čekat. V 45.minutě se trefil D.Čejda a o dvě minuty později D.Voslář. Dalších několik dobrý šancí zůstalo nevyužito a skóre navýšil dorážkou v 70.minutě R.Kopp. Konečnou podobu dal výsledku v 72.minutě J.Žirovnický, který přehodil brankáře a upravil na 5:0. Přes jasné vítězství si musíme říci, že výkon opět nebyl dobrý, i když v druhé části se o něco zlepšil. Kluci se zbytečně uchylují k nakopávání dlouhých míčů, namísto kombinační hry, kterou umí. Zapracovat výrazně musíme na pohybu, protože jinak se hrát dobrý fotbal nedá.